Golfová presnosť a ľahkosť

 
 
 
Stará Vajnorská 37
Bratislava - Zlaté piesky
Po - Pi: 10:00 - 20:00
So - Ne: 10:00 - 18:00
0948 01 22 33
info@golfuniverse.sk
Facebook

 

 
 

Profesionálna
golfová predajňa a e-shop

 
 
 
 
 
 

Golfová presnosť a ľahkosť

Golfová presnosť a ľahkosťKľúč k dobrej golfovej hre začína s vašimi schopnosťami odpáliť driver a švihnúť správnym smerom. Pokiaľ nie ste na profesionálnej golfovej tour, tak nasledovné riadky Vám rozhodne pomôžu pochopiť prečo je menej niekedy viac.


Uvoľnite sa

Ak chcete stabilne golfovo zlepšovať vašu hru a znižovať výsledky je potrebné uvoľniť sa a odstrániť silu vo švihu. Je nutné sa viac zamerať na stabilný, ľahší a hlavne presný švih. Pravda je, že správny švih vám spoluhráč pochváli len vtedy, ak nehľadáte vašu loptičku v lese. Pocit, keď máte loptičku v strede fairwaye je viac ako príjemný. Najlepšia cesta na presnosť je odstrániť silový švih, kde sa opierate do loptičky ako najrýchlejšie a najsilnejšie viete.

Namiesto toho sa sústreďte na relaxačný a sústredený golfový švih, ktorý ako keby sám odpáli loptičku. Jedna veľmi dôležitá vec v ľahkosti švihu je, že si nemôžete tesne pred úderom uvedomovať, že idete trafiť golfovú loptičku, pretože napätie a sila v tele sa podvedome zväčšuje. Ak si uvedomujete túto chybu, tak potom rana driverom nemôže byť tak ľahko a presne zahraná, ako by mohla byť.

Užší postoj

Jedna cesta ako znížiť silu vo švihu, je mierne zmeniť postavenie nôh pri založení. Postavte sa užšie a podvedome sa sústreďte nato, aby ste udržali dôležitý golfový balance tela pri švihu.

Uvoľnené zápästie

Slajsovanie (let lopty doprava) je ďalší častý problém golfistov so silovým golfovým švihom. Kľúč k odstráneniu slajsu je už spomínané uvoľnenie. Celkové uvoľnenie tela zabezpečí aj voľnejšie držanie palice a následné uvoľnenie zápästia. Uvoľnené zápästie následne umožní plnohodnotnú a automatickú rotáciu hlavy palice s tým, že úderová plocha nie je otvorená v momente úderu.

Podľa týchto spomenutých metód, sa golfová palica dostane do lepšej pozície počas golfového švihu a samotná rana bude o to kvalitnejšia.

 

Tento článok pre Vás pripravil profesionálny golfový tréner Peter Wieger. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia