Rady a tipy

 
 
 
Stará Vajnorská 37
Bratislava - Zlaté piesky
Po - Pi: 10:00 - 19:00
So - Ne: 10:00 - 18:00
0948 012 233
info@golfuniverse.sk
Facebook

 

 
 

Profesionálna
golfová predajňa a e-shop

 
 
 
 
 
 

Prečo potrebujem palice na mieru

Základným predpokladom pre pohodu a úspech na ihrisku je správny výber golfových palíc. Popri výbere vhodného modelu a setu zo širokej ponuky súčasného trhu je mimoriadne dôležité, či sú golfové palice prispôsobené telesným proporciám daného hráča. 

Celý článok...
 

Ako si vybrať správnu wedge

Správny výber golfovej wedgeVedeli ste, že až 70% úderov v golfe sa odohrá do 100m od vlajky? Priemerný golfový hráč zahrá decentný drive, solídnu ranu so železami do grínu, dobrý chip a jeden či dva putty. Problém ale takmer vždy nastane, ak má hrať ranu do greenu od 60 do 100m. Preto sa v tomto článku dočítate informácie, ktoré Vás dovedú k správnemu výberu wedge.

Celý článok...
 

Ako si vybrať správnu golfovú loptičku

ako si vybrať správnu golfovú loptičkuSte si istý že hráte tou správnou golfovou loptou, ktorá najviac zodpovedá Vašej golfovej hre? Informácie v článku Vám pomôžu preniknúť hlbšie do témy výberu golfovej lopty. Vaša budúca kúpa golfových lôpt už nebude len hádaním ale vyberiete si tú najlepšiu loptu práve pre Vašu hru... 

Celý článok...
 

Výbava do dažďa

Výbava do dažďa

V lete 2011 sme boli svedkami snáď najdaždivejšieho počasia aké som kedy za svoju golfovú kariéru zažil. Všetci sa zhodneme, že hra počas dažďa je menej príjemná a trošku náročnejšia ako za krásneho slnečného počasia. Na druhej strane si treba uvedomiť, že v rovnakom počasí hrá na turnaji každý hráč a tak podmienky sú rovnaké. Je už len na Vás, akú správnu výbavu do dažďa zvolíte, ako ju následne aj využijete a akú prípravu pred úderom zvolíte.

Celý článok...
 

Tréning v zime

Počas zimných mesiacov je to pre nás golfistov náročné. Počasie nám nedovoľuje aktívny tréning na ihrisku resp. na driving range. Existujú ale rôzne alternatívy ako sa udržiavať vo forme a aj počas zimy niečo pre svoju golfovú hru urobiť. V nasledovnom článku sa dočítate kde všade sa môžete vybrať za zimným golfovým tréningom. 

Celý článok...
 

Ľahkosť, mierenie a správne nastavenie

Ľahkosť, mierenie a správne nastavenieKľúč k dobrej golfovej hre začína s Vašimi schopnosťami odpáliť driverom a švihnúť správnym smerom. Ak chcete stabilne golfovo zlepšovať Vašu hru a znižovať výsledky, tak potom potrebujete uvoľniť švih a odstrániť silu v golfovom švihu. Potrebujete sa viacej zamerať na stabilný ľahší švih a hlavne presný švih. Pravda je, že správny švih sa chváli len vtedy, ak nehľadáte Vašu loptičku v lese, ale máte ju položenú pekne v strede ferveje a stále je šanca na zahratie páru.

Celý článok...
 

Dôležitosť krátkej hry v golfe

Dôležitosť krátkej hry v golfeKoľkokrát ste trénovali krátku hru viac ako len pár patov a čipov pred zahájením hry na ihrisku? Ak si odpoviete na otázku úprimne, tak väčšina z vás odpovie - veľmi málokr až skoro nikdy. Chápem, že dlhý drive je veľmi lákavý a hlavne zapôsobí na spoluhráčov, ale pozrime sa na štatistiky z PGA teaching PRO manuálu. 43% golfových rán tvoria paty, 25% hra s drevami a hybridom a 13% tvoria rany s tzv. wedžkami.

Celý článok...
 

Hra vo veľmi teplom počasí

Hra vo veľmi teplom počasíV horúčavách je veľmi dôležité si uvedomiť, čo je potrebné spraviť inak ako pri priemernom počasí. Teplo ma viacero pozitívnych aj negatívnych vplyvov na golfovú hru. V nasledovných riadkoch Vám tieto vplyvy zosumarizujeme. 

Celý článok...
 

Hra na vyschnutých ihriskách

Hra na vyschnutých ihriskáchAkú výbavu zvoliť v prípade ak neustále hráte na vyschnutých ihriskách? Je absolútne logické, že spôsob hry sa mení od podmienok na ihrisku. Inú stratégiu hry zvolím ak je ihrisko podmočené a inak k hre pristupujem ak je ihrisko absolútne vyschnuté. K tomu je vhodné prispôsobiť aj výbavu čomu sa v nasledovných riadkoch chcem venovať.

Celý článok...
 

Golfová presnosť a ľahkosť

Golfová presnosť a ľahkosťKľúč k dobrej golfovej hre začína s vašimi schopnosťami odpáliť driver a švihnúť správnym smerom. Pokiaľ nie ste na profesionálnej golfovej tour, tak nasledovné riadky Vám rozhodne pomôžu pochopiť prečo je menej niekedy viac.

Celý článok...
 

Externé vplyvy pri puttovaní

Patovanie je jedna z najdôležitejších častí našej golfovej hry. Málo ju trénujeme a ešte menej si uvedomujeme, čo všetko okrem zlej techniky môže spôsobiť, že aj metrový pat nepremeníme. Po prečítaní nasledujúceho článku Vás nepremenený putt už neprekvapí... 

Celý článok...
 

Ako sa vysporiadať s daždivým počasím

Golf sa hrá za každého počasia s výnimkou bleskov. V prípade ak nás počas turnaja stretne nepríjemné daždivé počasie, tak by sme si mali dať pozor a hlavne si uvedomiť veľa vplyvov dažďa na našu hru. Golfová hra za dažďa je náročnejšia ako za sucha. Nasledujúci článok Vám poskytne zopár rád ako si hru v daždi uľahčiť.

Celý článok...
 

Vplyv chladného počasia na golfovú loptu

Vplyv chladného počasia na golfovú loptuNovember je predposledný mesiac v roku kedy sa v našich zemepisných šírkach ešte dá hrať golf. Pre tento mesiac je už ale typická znížená teplota, ktorá sa ráno približuje k nule. V nasledujúcich riadokoch sa teda povenujeme vplyvu teploty na golfovú loptu. 

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia