Prečo potrebujem palice na mieru

 
 
 
Stará Vajnorská 37
Bratislava - Zlaté piesky
Po - Pi: 10:00 - 19:00
So - Ne: 10:00 - 18:00
0948 012 233
info@golfuniverse.sk
Facebook

 

 
 

Profesionálna
golfová predajňa a e-shop

 
 
 
 
 
 

Prečo potrebujem palice na mieru

Základným predpokladom pre pohodu a úspech na ihrisku je správny výber golfových palíc. Popri výbere vhodného modelu a setu zo širokej ponuky súčasného trhu je mimoriadne dôležité, či sú golfové palice prispôsobené telesným proporciám daného hráča. 

 

Club Fitting

Správny predajca golfového vybavenia teda musí :

  •     vybrať niekoľko modelov z ponuky s prihliadnutím na aktuálny hráčov HCP a strednodobé ciele
  •     na základe hráčovej silovej dispozície a preferencií vybrať vhodný model a tuhosť shaftov
  •     premerať telesné parametre hráča, na základe ktorých budú upravené palice

Pri tomto meraní sa zisťuje predovšetkým potrebná dĺžka shaftu palíc, úprava tzv. lie angle a úprava hrúbky gripu.

 

Dĺžka palice

Pri nesprávnej dĺžke palice, hráč musí neprirodzene upravovať svoj švihový postoj, výsledkom čoho je nižšia švihová rýchlosť, tým pádom kratšia rana, sústavne topovanie loptičky resp. slice alebo hook. Palice sa na základe celkovej výšky hráča a dĺžky rúk môžu predlžovať alebo skracovať a takmer vždy s tým súvisí úprava lie angle.

 

Lie angle

Lie angle je v podstate uhol, ktorý zviera spodná hrana palice a shaft. Pri nesprávne zvolenom lie angle palica nedosadá celou spodnou plochou na zem, takže sa drasticky znižuje jej aktívna úderová plocha a opäť dochádza k topovaniu, slice alebo hook. Úpravy lie angle sa delia na upright a flat, pričom prvý variant je dôležitá najmä pre vyšších hráčov, druhý menovaný pre nižších hráčov resp. ženy.

 

Grip

Správne nafittovaný grip palice hráčovi dodá azda maximum komfortu. V zásade platí pravidlo, že po uchopení palice si nesmiete nechtami tretieho a štvrtého prsta ruky tlačiť do dlane. Pri výbere gripu sa vždy berie do úvahy dĺžka dlane, prstov a celková dĺžka ruky. Pri hre s nesprávnymi gripmi môže dochádzať k slice, hook, v extrémnejších prípadoch aj k vypadávaniu palice z rúk a k mozoľom na dlaniach.

 

 

Pre správny custom fitting palíc existuje niekoľko prepočtových tabuliek, na základe ktorých vie vyškolený fitter presne povedať aké zmeny treba previesť na Vašich paliciach. Odmenou hráčovi bude komfort, sebaistota a presná hra na ihrisku. 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia